Ballina Lajme Kosova

Kosova

Hoti njofton se do të rriten pensionet mbi 100 euro, do të vazhdohet dyfishimi i skemave sociale

Avdullah Hoti, ka shpalosur Programin për rimëkëmbje ekonomike për vitin 2021. Ndër të tjera, kryeministri në detyrë ka paralajmëruar rritjen e pensioneve...

Vendosen masat e reja anti-COVID

Qeveria e Kosovës ka vendosur për lehtësimin e masave në luftimin e koronavirusit.Sipas propozimit të Ministrisë së Shëndetësisë, komunat do të vazhdojnë...

Refik Hasani nga Lugina e Preshevës meriton të jetë kandidat për deputet në Parlamentin e Kosovës

Opinionisti nga Zarbica e Bujanocit që jeton në Gjilan, ka dëshmuar që i duhet legjislaturës në zgjedhjet që jan caktuar të...

Pejë, një 51 vjeçar gjendet i vdekur në shtëpinë e tij

Mëngjesin e ditës së enjtë një 51 vjeçar është gjetur i vdekur në shtëpinë e tij.Detaje lidhur me rastin në fjalë ka...

Nëse VV fiton zgjedhjet, ja posti që do të ketë Vjosa Osmani

Nëse VV fiton zgjedhjet, ja posti që do të ketë Vjosa OsmaniKreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti paralajmëroi se Vjosa Osmani do të...

Deklaratë/Familja e Anton Çetës, nuk pajtohet për vendosjen e shtatores në oborrin e Katedrales në Prishtinë

Deklaratë nga familja e prof. Anton Çettës rreth vendimit për vendosjen e shtatores së prof. Anton Çettës, në oborrin e Katedrales "Nënë...

Dorëzohet edhe AKR-ja e Pacollit: Pranon të futet në Listën e LDK-së pa u numëruar si parti

Aleanca Kosova e Re (AKR) do t’i ketë vetëm 10 vende të rezervuara në listën prej 110 sosh të LDK-së, dhe nuk...

Armend Muja edhe zyrtarisht në LVV

Analisti politik, Armend Muja, ka zyrtarizuar aderimin në Lëvizjen Vetëvendosje. Këtë njoftim e ka bërë të ditur kryetari i...

Kriteret ndaj kandidatëve për deputet të jenë më përmbajtësore

Ndryshimet brenda subjekteve politike me aderime apo futjen e figurave të reja në politikë, nuk duhet shikuar si një e metë e...

Kosova do të përgatitet për aplikim në UNESCO, reagon ish-ambasadori serb

Profesori serb Darko Tanaskoviq tha sot se nuk ishte për t’u habitur që marrëveshja e Washingtonit nuk e detyronte Prishtinën të bënte...

Lugina e Preshevës , nuk është ndihmuar nga Qeveria e Udhëhequr e PDK-ës, LDK-ës dhe AAK-ës

Shkruan: Refik HASANIPërgjigje lidhur me takimin e sotëm të Kryeministrit në detyrë, z.Avdullah Hoti,me përfaqësuesit nga Presheva e Bujanoci,por...

Zyrtari i LDK-së: Pas Trumpit, kërkon që Twitter t’ia mbyllë llogarinë edhe Albin Kurtit

***Bajram Gecaj, anëtar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka ironizuar me vendimin e rrjeteve sociale që t’ia pezullojnë llogaritë presidentit amerikan Donald...
- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Edhe Sindikata e Policisë paralajmëron protesta

Sindikata e Policisë së Kosovës, përmes një njoftimi për media kanë thënë se përkundër që kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës që...

Mandzukic: Unë e Ibra të frikshëm, japim shembullin për më të rinjtë

Mario Mandzukic është gati të fillojë aventurën e tij me fanellën e Milanit. Gjatë prezantimit me si kuqezi sulmuesi kroat foli plot...

Keidi Bare po shkëlqen te Espanyoli, klubi i vendos çmimin prej 10 milionë euro

Keidi Bare e kishte të vështirë fillimin te Espanyoli, pasi vuajti disa probleme burokratike,  ndërsa më pas një dëmtim.Por ai është kthyer...

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 678 raste të reja dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të mos e ulin vigjilencën në zbatimin e rregullave antiCOVID; Vendosni maskën...