Bota

Biden: Vazhdojnë ndalimet e udhëtimeve, pavarësisht urdhrit të Trump

Administrata e Biden nuk do të heqë kufizimet ekzistuese të COVID-19 për udhëtarët nga jashtë. Zëdhënësi i Presidentit të zgjedhur të SHBA-së...

Kamioni shtyp 15 migrantë

Të paktën 15 punëtorë migrantë, që ishin duke fjetur në trotuarin pranë një autostrade, vdiqën pasi një kamion i përplasi në shtetin...

Forcat izraelite shkatërrojnë monumentin e dëshmorit palestinez në Kudsin Lindor

Agjencia zyrtare palestineze e lajmeve WAFA tha se forcat izraelite shkatërruan monumentin në rrethin Beit Hanina të Kudsit Lindor, që ishte ndërtuar...

Bora arrin deri në 5 metra në këtë shtet

Një provincë lindore ne Turqi është përfshirë nga reshje të dendura bore ku trashësia e borës deri më tani ka arritur në...

Vendimi më i ri në Austri, lajm i rëndësishëm për mërgimtarët atje

Austria e ka Vendosur masën e izolimit deri më 7 shkurt, në përpjekje që të frenojë përhapjen e koronavirusit, teksa autoritetet kanë...

Navalny del para gjykatës

Kritiku i Kremlinit, Aleksei Navalny ka dalë para një gjykate në Khimki, vetëm një ditë pasi u ndalua nga autoritetet në aeroportin...

Shpërndarja e vaksinave/ Paralajmësimi i kreut të OBSH: Bota është në prag të një dështimi katastrofik moral

Karantinohet kreu i OBSH-së, pas kontaktit me një të infektuar me COVID: Do punoj nga shtëpiaKreu i Organizatës Botërore të Shëndetësisë tha,...

Rritet në 81 numri i viktimave nga tërmeti në Indonezi

Është rritur në 81 numri i personave që kanë humbur jetën nga tërmeti me fuqi prej 6,2 ballë që ndodhi më 15...

Arrestohet Navalny në aeroportin e Rusisë

 Policia ruse ka arrestuar kritikun e Kremlinit, Alexeiu navalny, në kontrollit e pasaportave pasi kishte arritur në Rusi të dielën, ka konfirmuar...

Kinë, akullorja rezulton pozitive me koronavirus

Akullorja është zbuluar se është infektuar me COVID-19 në Kinë, pasi tre mostra kanë rezultuar pozitive për virusin. Autoritetet antiepidemike në Bashkinë...

Rikthehet MESSI, pritet ‘magji’ sonte në finalen e Superkupës së Spanjës

Messi si duket sonte do të jetë në formacionin e Barcelonës nga minuta e parë ndaj Atletico Bilbaos në finalen e Superkupës...

Alpinistët nepalezë bëjnë histori duke ngjitur në dimër majën K2

Një ekip prej 10 alpinistësh nepalezë kanë vendosur një rekord të ri botëror duke u bërë i pari që arrin majën K2,...
- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Bashkia e Shkodrës kërkon shpalljen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore: Argjinatura mbrojtëse është çarë

Bashkia e Shkodrës kërkon shpallen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore në Anën e Malit, Dajç dhe Shkodër....

Kontrabandë me 800 kg duhan, arrestohet 38 vjeçari në Kukës

Një 38 vjeçar është arrestuar në Kukës pasi në fugonin të cilin e drejtonte, u gjetën rreth 800 kg duhan pa faturë...

Problemet që ndotja i shkakton lëkurës

Studime të shumta kanë lidhur ndotjen me problemet e lëkurës duke përfshirë urtikarie, puçrra, plakje të parakohshme të lëkurës dhe gjendje inflamatore...

Ekskluzive: Mësohen motivet që e quan babain të vriste djalin, Albert Krasniqin

Një vrasje e rëndë ka ndodhur sot në Prishtinë. Albert Krasniqi ka mbetur i vrarë në bodrumin e banesës së tij te...