Bota

Arrestohet Navalny në aeroportin e Rusisë

 Policia ruse ka arrestuar kritikun e Kremlinit, Alexeiu navalny, në kontrollit e pasaportave pasi kishte arritur në Rusi të dielën, ka konfirmuar...

Kinë, akullorja rezulton pozitive me koronavirus

Akullorja është zbuluar se është infektuar me COVID-19 në Kinë, pasi tre mostra kanë rezultuar pozitive për virusin. Autoritetet antiepidemike në Bashkinë...

Rikthehet MESSI, pritet ‘magji’ sonte në finalen e Superkupës së Spanjës

Messi si duket sonte do të jetë në formacionin e Barcelonës nga minuta e parë ndaj Atletico Bilbaos në finalen e Superkupës...

Alpinistët nepalezë bëjnë histori duke ngjitur në dimër majën K2

Një ekip prej 10 alpinistësh nepalezë kanë vendosur një rekord të ri botëror duke u bërë i pari që arrin majën K2,...

OBSH kundër kushtit për “certifikatë vaksinimi” në udhëtimet ndërkombëtare

Komiteti i Situatave Emergjente të Organizatës Botërore të Shëndetësisë u shpreh kundër “për momentin” vendosjes së certifikatave të vaksinimit kundër COVID-19 si...

Presidenti i Azerbajxhanit hedh themelin e aeroportit të ri në qytetin e cliruar Fuzuli

Në fjalën e tij, Aliyev tha se aeroporti do të jetë ndërkombëtar dhe ndërtimi i tij do të përfundojë brenda vitit

Bullgaria dënon djegien e flamurit bullgar në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Punëve të Jashtme e Bullgarisë ka dënuar aktin e djegies së flamurit bullgar në një karnaval që është mbajtur të...

Rifillojnë bisedime teknike ushtarake Turqi-Greqi

Bisedimet teknike mes delegacioneve ushtarake të Turqisë dhe Greqisë pritet të rifillojnë javën e ardhshme në Shtabin e NATO-s ne Bruksel.

Gjermania tejkalon 2 milionë raste me COVID-19 në total

Pandemia COVID-19 vijon të përhapet me ritme të shpejta në Gjermani, duke shkaktuar viktima dhe dëme të shumta ekonomike.Sipas të dhënave të...

Studimi: 90% të personave që kanë kaluar koronavirusin nuk infektohen më, por mund të përhapin sëmundjen

Studimi: 90% të personave që kanë kaluar koronavirusin nuk infektohen më, por mund të përhapin sëmundjenNjë studim i ri nga ekspertët britanikë...

Rriten masat e sigurisë në Washington para ceremonisë së inaugurimit të Biden

Një javë para ceremonisë së inaugurimit të presidenti të zgjedhur të SHBA-ve, Joe Biden, më 20 janar, masat e sigurisë në kryeqytetin...

Trump shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington para inaugurimit të Joe Biden

Presidenti në largim Donald Trump ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Uashington para ceremonisë së inaugurimit të Joe Biden, më 20 janar.Pas...
- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Denohet nga Gjykata për Kundërvajtje klubi i zemrës KF Lugina!

Gjykata e Presheves ka gjobitur Klubin tonë për shkak të prezencës të një numri të vogël të publikut me 75,000 mij dinarë...

Edhe Sindikata e Policisë paralajmëron protesta

Sindikata e Policisë së Kosovës, përmes një njoftimi për media kanë thënë se përkundër që kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës që...

Mandzukic: Unë e Ibra të frikshëm, japim shembullin për më të rinjtë

Mario Mandzukic është gati të fillojë aventurën e tij me fanellën e Milanit. Gjatë prezantimit me si kuqezi sulmuesi kroat foli plot...

Keidi Bare po shkëlqen te Espanyoli, klubi i vendos çmimin prej 10 milionë euro

Keidi Bare e kishte të vështirë fillimin te Espanyoli, pasi vuajti disa probleme burokratike,  ndërsa më pas një dëmtim.Por ai është kthyer...