Ballina Lajme Shqipëri Lajm i mirë! Shërohen 5 mjekë e infermierë nga koronavirusi në Tiranë...

Lajm i mirë! Shërohen 5 mjekë e infermierë nga koronavirusi në Tiranë dhe Durrës

Një lajm i mirë vjen për personelin shëndetësor në vendin tonë. Edhe pesë mjekë dhe infermierë janë shëruar nga virusi Covid-19.

Në një njoftim të bërë publik, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu njoftoi se numri i personelit shëndetësor të shëruar nga koronavirusi ka arritur në 13.

Ata janë 7 mjekë, 4 infermierë dhe 1 sanitare që shërbejnë në Tiranë dhe Durrës.

Së bashku me 15 të shëruarit gjatë 24 orëve të fundit, deri tani janë 67 pacientë dhe staf mjekësor që e kanë fituar betejën me Covid-19.

Ata do të vijojnë të qëndrojnë të izoluar edhe për një periudhë 14 ditore.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Boban Iliç u dorëzua në burg

Brenda afatit ligjor që Gjykata Themelore e Kumanovës e mori që i dënuari për shkeljen për vdekje të Almirit 4 vjeç, Boban...

Shkon në mbi 70 mijë numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë testuar gjithsej 2.886 mostra të dyshuara me COVID-19

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...