Lajm i keq për Real Madrid

Sport

Tottenham janë të sigurt se mund të mbajnë në skuadër sulmuesin, Harry Kane.

Kane javën e kaluar tha se është i hapur për largimin nga Spurs, nëse klubi nuk arrin të fitojë trofe.

Mirëpo, sipas Daily Mail për kartonin e anglezit Tottenham kërkon plotë 200 milionë euro.

Pavarësisht që pandemia e koronavirusit ka shkaktuar që të ulën çmimet e lojtarëve, kjo nuk vlen për klubin anglez.

Manchester United, Juventus dhe Real Madrid janë klubet më të interesuara për 26-vjeçarin.