Ballina Sport Ky është mesazhi i qartë i Driton Kukajt

Ky është mesazhi i qartë i Driton Kukajt

Selektori i kombëtares së Kosovës në xhudo, Driton Kuka, ka dalë me një mesazh të qartë.
“Lojërat Olimpike shtyhen për një vit!

Lajm i pritur por kam besuar që shtyerje do ketë për 3-6 muaj por jo për një vit të plotë!
Ekipi të cilin e kam përgatitur për plotë 4 vite drejt Normës e mandej drejt Olimpiadës në Tokio i cili ekip numëron 5 Norma Olimpike, që të gjithë me nivel të lartë si rezultat i një sistemi 4 vjeçar të punës sistematike tashmë do duhet të pres për një datë të re!

Si do shkoj më tutje do shohim, së pari shëndet e tejkalim të krizës që ka goditur Botën!

Ne jemi izoluar dhe jemi në ditën e 10 të izolimit dhe po ndjehemi mirë!
Tashmë po planifikoj ndryshime serioze për ma tutje!
Dhashtë Zoti që të gjithë të jemi të kujdesshëm dhe të mposhtim armikun e padukshëm së pari e sfidat do i pranojmë për të ecur tutje!

Foto pas fitores së medaljes së artë në Lojëra Olimpike me miqtë Slloven!
Dy shtetet tona mike fituan Medalje të arta Olimpike në Rio 2016”, shkruan Kuka.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Përfundimtare: Ky është numri i deputetëve që morën partitë

Vetëvendsoje merr 58 deputetë në Kuvendin e Kosovës pas përfundimit të numërimit të të gjitha votave të rregullta, atyre me kusht dhe...

Testohet ulja e avionëve në Aeroportin e Kukësit

Në Aeroportin e Kukësit është kryer ditën e sotme testimi i uljes së avionëve. Ishte ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku,...

Ky lloj i kancerit është bërë më i përhapur tek njerëzit

Kanceri i gjirit është bërë kanceri me i përhapur tek njerëzit.Edhe pse njihej si sëmundje vdekjeprurëse kanceri i mushkërive, tani ky lloj...

Pyetet për Murat Jasharin, Kurti nga Shqipëria: Nuk bëjmë kompromis me presidentin, posti i takon Vjosa Osmanit

Kryetari i VV-së, Albin Kurti po qëndron në Shqipëri në përkrahje të kandidatëve të Vetëvendosjes në zgjedhjet atje.Kurti në një konferencë për...