Ballina Lajme Lugina Kurti: S’ka vend në Qeveri për ministra që ia mbajnë zhagun Thaçit

Kurti: S’ka vend në Qeveri për ministra që ia mbajnë zhagun Thaçit

Në fjalimin e tij, në seancën për rrëzimin e Qeverisë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është shprehur se nuk i ka rënë pishman që e ka shkarkuar Agim Veliun nga pozita e ministrit të Punëve të Brendshme.

Madje Kurti është shprehur se do të ishte pishman nëse nuk do ta shkarkonte një ministër që në mes të natës ia mban zhagun presidnetit Thaçi.

“Për gjendje të jashtëzakonshme me dal me ia mbajt zhagun presidentit, në mes të natës, kjo është e pashembullt dhe e pafalshme. Prandaj unë kam vepruar drejtë, po të mos veproja do të ishte e padrejtë”, ka thënë Kurti.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Opinion nga akademiku Artan Fuga

Gjuha e huaj është mjet për ta sunduar tjetrin! Përtej anës humoristike, çështja e gjuhës turke në sistemin arsimor shqiptar është shumë...

“Kundër patriarkatit që vret”, marshohet në Prishtinë për nder të Ditës Ndërkombëtare të Gruas

Me moton “Marshojmë kundër patriarkatit që vret” për nder të Ditës Ndërkombëtare të Gruas është  marshuar në sheshet e kryeqytetit.Marshi organizohet nga...

Premtimi i parë i presidentit të Barcelonës: Messi do vazhdojë të jetë pjesë e skuadrës

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta mori dje postin dhe në fjalimin e tij të parë, i entuziasmuar tha se si objektiv kryesor...

Hoti nënshkruan pako ekonomike për gratë që udhëheqin biznese, tregon shumën që iu është ndarë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, që po merr pjesë në konferencën ku pritet të nënshkruhet një marrëveshje për bizneset e...