Ballina Lajme Ku e dini ju kush ka dëmtuar muralet?!

Ku e dini ju kush ka dëmtuar muralet?!

“Palla nuk i han popullit për këso budallakija, kan halle dhe probleme egzistenciale !

– Për ta shprehur mirënjohjen dhe faleminderimin ndaj dy shteteve, Shqipërisë dhe Kosovës për Librat e sjellura, nxënësit e Shkollës fillore Naim Frashëri në Bujanoc në mënyrë artistike pikturuan diçka në një nga muret e shkollës, #murral po i thojshin, por pas disa ditave dikush jua paska shkarravitur 😇
– Tash qenka bër problem i madh, krejt politikanët me rend po reagojnë, shkijët fajtor.
– Po ku e dini ju kush e ka shkarravit, unë dyshoj se vet Shqiptarët e kan bër kët gjest sa për të ngritur pluhur dhe tërhequr vëmendjen nga debelizmi juajë, nuk keni tjetër kreativitet !
– Adresa e fajtorit për këso budallakija është te ata #Banditat e Pushtetit të cilët çe 18 vite me qëllim e kan lënë Bujanocin të vetmin Qytet në Rajon pa Kamera të sigurisë.
#Popullatës leshi nuk i han për skenaret e juaja politike, ata po luftojnë për ekzistencë !

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Publikohet fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët në shkollë

Ramadan Kaqkini është njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë...

Adem Jashari, simboli i pavarësisë së Kosovës

Në përleshjet që vazhduan deri më 7 mars, forcat serbe masakruan mbi 50 anëtarë të familjes Jashari dhe mysafirët e tyre, në...

Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë

Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për ta...

14 komuna në zonë të kuqe në situatën me COVID-19

Gjithsej 14 komuna bëjnë pjesë në zonën e kuqe sipas kategorizimit të ri nga Ministria e Shëndetësisë.Nga sot e deri më 12...