Ballina Lajme Kryetari i OVL-UÇPMB Nazmi Hajredini dhuroi disa libra Bibliotekës së qytetit "Mehmet...

Kryetari i OVL-UÇPMB Nazmi Hajredini dhuroi disa libra Bibliotekës së qytetit “Mehmet Jusufi” Preshevë (foto)

Kryetari i OVL-UÇPMB sot la vizituar bibliotekën “Mehmet Jusufi” me çrast dhuroi disa libra Bibliotekës së qytetit “Mehmet Jusufi”.

Ai në Facebook postoi si më poshtë:

“Sotë pata nderin dhe knaqsin ta vizitojë BIBLIOTEKËN Memet Jusufi në Preshevë ku pata rastin të bisedojë me Drejtorin e këtijë institucioni i cilli shërbenë për edukimin dhe arsimimin e të rijëve dhe generateve tjera ,në kët rastë dhurova disa libra të mijat ku bëhet fjal për Monografin e jetëtës time dhe të popullit shqipëtarë të këtyre trojeve Autoktone shqipëtare .”

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Bota po ndahet midis shteteve demokratike dhe atyre autoritare, thotë zyrtari i Shtëpisë së Bardhë

Këshilltari për Siguri Kombëtare i Shtëpisë së Bardhë, Robert O'Brien, thotë se gjeopolitika në botë po riformësohet me një ndarje midis shteteve...

Vuçiqit e Bërnabiqit s’ju pëlqeu fjalimi i Kamberit në Kuvend, por ky ka disa porosi për ta

Deputeti i listës “Lugina e Bashkuar - SDA Sanxhak”, Shaip Kamberi, në Kuvendin e Serbisë, dje, pas fjalimit të mandateres për qeverinë...

Pozitat e gjumit lidhen me personalitetin tuaj

Muzika që ju pëlqen të dëgjoni, stili që zgjidhni për rrobat tuaja, mënyra se si ju dekoroni shtëpinë tuaj ose mënyra se...

Terapistët tregojnë disa mënyra se si të minimizoni nervozën dhe të zgjidhni problemet

Bëni gjithçka që duhet të bëni që ju ndihmon të qetësoheni. Nëse keni nevojë të largoheni nga dhoma për disa minuta, bëni...