Ballina Lajme Bota Kremlini mohon përfshirjen në zgjedhjet Amerikane

Kremlini mohon përfshirjen në zgjedhjet Amerikane

Kremlini ka mohuar akuzat e Shteteve të Bashkuara të Amerikës se ka tentuar të ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale të muajit nëntor.

Shteti rus, akuzat amerikane i ka quajtur të pabaza. Reagimi i Kremlinit u bë pasi që zyrtarët e Sigurisë Kombëtare amerikane kanë njoftuar se Irani dhe Rusia kanë mbledhur informacione për votuesit amerikanë, transmeton KOHA.

Zyrtarët e sigurisë në SHBA kanë bërë të ditur se Irani ka dërguar mesazhe kërcënuese tek votuesit e partisë demokratike. Mesazhet elektronike dukeshin se buronin nga grupet e djathta, që përkrahin presidentin Donald Trump.

Me këto mesazhe, Irani synonte që të nxiste trazira në SHBA, ka njoftuar Agjencia Kombëtare e Inteligjencës.

Njoftimi i pazakontë i Agjencisë u bë pas shqetësimeve të shprehura të Qeverisë amerikane lidhur me ndërhyrjen në votime dhe fushatat për keqinformim nga shtetet e huaja, kur kanë mbetur më pak se dy javë para zgjedhjeve presidenciale në SHBA.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Publikohet fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët në shkollë

Ramadan Kaqkini është njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë...

Adem Jashari, simboli i pavarësisë së Kosovës

Në përleshjet që vazhduan deri më 7 mars, forcat serbe masakruan mbi 50 anëtarë të familjes Jashari dhe mysafirët e tyre, në...

Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë

Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për ta...

14 komuna në zonë të kuqe në situatën me COVID-19

Gjithsej 14 komuna bëjnë pjesë në zonën e kuqe sipas kategorizimit të ri nga Ministria e Shëndetësisë.Nga sot e deri më 12...