Koronavirusi frenon edhe merkaton: Roma e pafat me Schick! Leipzig detyrohet të heqë dorë

0
1

Emergjenca Koronavirus frenon shumë negociata në merkato. Ashtu si lexohet te faqet e Kicker, në fakt, deri disa javë më parë drejtuesit e klubit Leipzig ishin gati që të blenin kartonin e Patrick Schick nga Roma, pasi sulmuesi çek po bën mjaft mirë mes golave dhe rendimentit total.

Por, me kampionatet e frenuara dhe me klubet në vështirësi ekonomike, gjithçka ka ndryshuar dhe klubi gjeman nuk duket të jetë kaq i disponueshëm për të blerë lojtarin e Romës.

Leipzig mund të mbërrinte deri në 20-23 mln euro për kartonin e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here