Ballina Lajme Lugina Konfirmohet rasti i parë në Vranjë me CoronaVirus

Konfirmohet rasti i parë në Vranjë me CoronaVirus

Është regjistruar pacienti i parë me koronavirus nga qyteti i Vranjës të mërkuren pasdite, ketë e konfirmoi kryeministria Ana Brnabic në paraqitjen direkte në kanalet televizive kombëtare, shkruan VranjeNews, përcjell rtvpresheva.com

Ekzistojnë gjithsej 89 raste të konfirmuara të COVID 19 në Republikën e Serbisë deri në orën 18:00h të Mërkurën, njoftoi Ministria e Shëndetësisë në faqen e internetit covid19.rs.

Këto janë gjashtë raste më shumë se të mërkurën në mëngjes kur kishte 83 pacientë, shkruan VranjeNews.

Nga raporti i fundit deri në ora 18:00h pasdite, u testuan mostra të 19 personave, 6 prej të cilëve ishin pozitivë dhe 13 negativë për virusin e ri të koronës

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Opinion nga akademiku Artan Fuga

Gjuha e huaj është mjet për ta sunduar tjetrin! Përtej anës humoristike, çështja e gjuhës turke në sistemin arsimor shqiptar është shumë...

“Kundër patriarkatit që vret”, marshohet në Prishtinë për nder të Ditës Ndërkombëtare të Gruas

Me moton “Marshojmë kundër patriarkatit që vret” për nder të Ditës Ndërkombëtare të Gruas është  marshuar në sheshet e kryeqytetit.Marshi organizohet nga...

Premtimi i parë i presidentit të Barcelonës: Messi do vazhdojë të jetë pjesë e skuadrës

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta mori dje postin dhe në fjalimin e tij të parë, i entuziasmuar tha se si objektiv kryesor...

Hoti nënshkruan pako ekonomike për gratë që udhëheqin biznese, tregon shumën që iu është ndarë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, që po merr pjesë në konferencën ku pritet të nënshkruhet një marrëveshje për bizneset e...