Ballina Lajme Kon: Masat nëse është e nevojshme, nuk jam i sigurt nëse "me...

Kon: Masat nëse është e nevojshme, nuk jam i sigurt nëse “me ose pa gjendje të jashtëzakonshme”


Epidemiologu Predrag Kon tha se Shtabi i Krizave i Qeverisë së Serbisë për zhdukjen e epidemisë së koronavirusit nuk do të lejojë që virusi “të vazhdojë të shumohet në masë, pa marrë masat e duhura”.

Kon i tha Televizionit “Hapy” se nuk është i sigurt nëse masat do të miratohen “me ose pa gjendje të jashtëzakonshme”. Duke folur për gripin sezonal, ai vlerësoi se do të ndodhë pas valës së re të koronavirusit, të cilën ai e pret gjatë nëntorit.

“Është e rëndësishme të kuptohet se të dy sëmundjet (gripi sezonal dhe virusi korona) papritmas zvogëlojnë imunitetin dhe mund të komplikojnë në mënyrë të ngjashme situatën,” tha Kon, transmetom departamenti.com

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Vuçiqit e Bërnabiqit s’ju pëlqeu fjalimi i Kamberit në Kuvend, por ky ka disa porosi për ta

Deputeti i listës “Lugina e Bashkuar - SDA Sanxhak”, Shaip Kamberi, në Kuvendin e Serbisë, dje, pas fjalimit të mandateres për qeverinë...

Pozitat e gjumit lidhen me personalitetin tuaj

Muzika që ju pëlqen të dëgjoni, stili që zgjidhni për rrobat tuaja, mënyra se si ju dekoroni shtëpinë tuaj ose mënyra se...

Terapistët tregojnë disa mënyra se si të minimizoni nervozën dhe të zgjidhni problemet

Bëni gjithçka që duhet të bëni që ju ndihmon të qetësoheni. Nëse keni nevojë të largoheni nga dhoma për disa minuta, bëni...

Merret vendimi i fundit/ Mbyllen Universitetet dhe Konviktet? Rakacolli sapo e njoftoi, ja ç’do ndodhë

Zv.Ministrja Mira Rakacolli në një deklaratë për media ka bërë me dije vendimin e fundit të marrë nga Komiteti Teknik i Ekspertëve,...