Ballina Lajme Lugina Komuna e Preshevës:Lajmërim për studentët tanë në Turqi

Komuna e Preshevës:Lajmërim për studentët tanë në Turqi

Qytetar të nderuar, ju njoftojmë se studentët nga Lugina e Preshevës që janë me studime në shtetin e Turqisë, nesër më datë 31.03.2020 në ora 10:30 bëhet transporti i tyre me aeroplan nga Stambolli për në Beograd.

Me të arritur në Beograd të gjithë studentëve i bëhen analizat e Covid 19 në aeroport dhe pastaj me transport të organizuar barten për në banjën e Bujanocit ku janë të obliguar të qëndrojnë aty për 28 ditë.

Studentëve tanë i dëshirojmë udhëtim të këndshëm duke shpresuar të kalojnë sa më mirë.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Publikohet fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët në shkollë

Ramadan Kaqkini është njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë...

Adem Jashari, simboli i pavarësisë së Kosovës

Në përleshjet që vazhduan deri më 7 mars, forcat serbe masakruan mbi 50 anëtarë të familjes Jashari dhe mysafirët e tyre, në...

Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë

Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për ta...

14 komuna në zonë të kuqe në situatën me COVID-19

Gjithsej 14 komuna bëjnë pjesë në zonën e kuqe sipas kategorizimit të ri nga Ministria e Shëndetësisë.Nga sot e deri më 12...