Ballina Lajme Lugina Komuna e Bujanocit dezinfekton mbi 20 xhami

Komuna e Bujanocit dezinfekton mbi 20 xhami

Komuna e Bujanocit dhe Këshilli i Bashkësisë Islame me seli në Bujanoc, në bashkëpunim me Stacionin e Veterinarisë, kanë filluar sot me dezinfektimin e të gjitha xhamive në territorin e Komunës së Bujanocit.

Përveç selisë së KBI-së, gjatë ditës do të dezinfektohen mbi 20 xhami në vendbanimet e komunës së Bujanocit.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Freedom House: Shqipëria, Kosova pjesërisht të lira

Organizata Freedom House arriti në përfundimin se në vitin 2020 aktorët autoritarë u bënë më të guximshëm, ndërsa demokracitë më të mëdha...

Çfarë është pasaporta e BE-së për vaksinim?

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen, ka thënë këtë javë se Komisioni Evropian do të prezantojë një propozim, më vonë...

KQZ-ja mund të shpallë sot rezultatet përfundimtare

Zëdhënësi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valmir Elezi, ka lënë të hapur mundësinë që të mërkurën të përmbyllet gjithë procesi i...

Boban Iliç u dorëzua në burg

Brenda afatit ligjor që Gjykata Themelore e Kumanovës e mori që i dënuari për shkeljen për vdekje të Almirit 4 vjeç, Boban...