Ballina Lajme Bota “Koha jote ka mbaruar! Je i papranueshëm për Europën”. Henze i kthehet...

“Koha jote ka mbaruar! Je i papranueshëm për Europën”. Henze i kthehet Kryeministri Rama

Këshilltari politik gjerman, Martin Henze, ka replikuar në Twitter me Kryeministrin Edi Rama lidhur me votimin e Kodit Zgjedhor.

Në reagimin e tij, Henze shkruan se Edi Rama flet si një Kryeministër i dyshuar si i përfshirë në manipulime zgjedhore, i cili ka hequr shtetin e së drejtës.

“Kështu flet një kryeministër i dyshuar si i përfshirë në manipulime zgjedhore, i cili ka hequr shtetin e ligjit, Rama, ata nuk përfaqësojnë Shqipërinë. Edhe ju jeni një No Go për Evropën, koha juaj ka mbaruar..”, shkruan Henze.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Opinion nga akademiku Artan Fuga

Gjuha e huaj është mjet për ta sunduar tjetrin! Përtej anës humoristike, çështja e gjuhës turke në sistemin arsimor shqiptar është shumë...

“Kundër patriarkatit që vret”, marshohet në Prishtinë për nder të Ditës Ndërkombëtare të Gruas

Me moton “Marshojmë kundër patriarkatit që vret” për nder të Ditës Ndërkombëtare të Gruas është  marshuar në sheshet e kryeqytetit.Marshi organizohet nga...

Premtimi i parë i presidentit të Barcelonës: Messi do vazhdojë të jetë pjesë e skuadrës

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta mori dje postin dhe në fjalimin e tij të parë, i entuziasmuar tha se si objektiv kryesor...

Hoti nënshkruan pako ekonomike për gratë që udhëheqin biznese, tregon shumën që iu është ndarë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, që po merr pjesë në konferencën ku pritet të nënshkruhet një marrëveshje për bizneset e...