Ballina Lajme Kosova Kjo është rruga fantastike që do ta lidh Kosovën me Malin e...

Kjo është rruga fantastike që do ta lidh Kosovën me Malin e Zi, pamjet e saj janë përrallore

Komuna e Deçanit ka publikuar fotografi të punimeve të rrugës që lidh Deçanin me Plavën.

Rrugët plot me pisha e ngjyra vjeshore paraqitën në fotografitë, në të cilat shihen edhe eskavatorët teksa punojnë në zgjerimin e kësaj rruge.

“Pamje të bukura nga bjeshkët e Deçanit, konkretisht përgjatë rrugës Deçan-Plavë  në tetorin e këtij viti ku me intensitet te lartë po punohet ne jetësimin e ëndrrës së qytetarëve të Komunës së Deçanit dhe më gjer në realizim të këtij projekti. Bjeshka është e bukur në katër stinët e vitit, ku secila ka joshjet e veta. Vjeshta  krijon koloritin e ngjyrave që të len pa frymë”, është përshkrimi i komunës së Deçanit në këto foto.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Po vjen Organi i Përkohshëm, me të bashk edhe Pllakat e Betonit

Po vjen Organi i Përkohshëm, me të bashk edhe Pllakat e Betonit Në një kohë kur është shpallur gjendje e jashtëzakonshme, në...

14 të vdekur dhe 555 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.340...

Protestë në Beograd për shkak të masave të reja nga Shtabi i Krizave

Për shkak të masave të reja të Shtabit të Krizave, të cilat hyjnë në fuqi të Premten, disa qindra njerëz u mblodhën...

“Këtu duan vetëm lekë”, flet motra e 60-vjeçarit që u hodh nga “Shefqet Ndroqi”

Pak ditë më parë, një pacient i infektuar me Cvid 19, Leonard Skabona, ish-i përndjekur politik, i dha fund jetës, duke u...