Ballina Showbiz Kivanç Tatlitug rezulton negativ pasi dyshohej se është prekur me Coronavirus

Kivanç Tatlitug rezulton negativ pasi dyshohej se është prekur me Coronavirus

Aktori dhe modeli i njohur turk, Kıvanç Tatlıtug, është shtruar në spital pas dyshimeve se është prekur me COVID-19.

Ai ishte i izoluar së bashku me gruan e tij, Başak Tatlıtug, në një shtëpi në rrethin Kemerburgaz të Stambollit.

Sidoqoftë, më pas u raportua të jetë ndjerë i sëmurë dhe shkoi në spital për të bërë një test për coronavirus.

Pas një qëndrimi të shkurtër, Tatlıtug u largua nga spitali.

“Ne kemi qenë në shtëpi për 15 ditë. Kam pasur një sëmundje të vogël dhe tani jam duke pritur për rezultatin e testit tim për coronavirus”, u tha aktori i famshëm gazetarëve gjatë daljes nga spitali.

36-vjeçari së fundmi ka bërë një postim në rrjetet sociale për t’i treguar fansave se ai ka rezultuar negativ në testin e virusit vdekjeprurës.

“Testi i coronavirusit që e kam kryer në spital ku isha me ankesa për temperaturë të lartë dhe kollë ishte negative. Si rezultat i ekzaminimeve, fokusi ishte te pneumonia në një zonë të vogël të mushkërive. Unë u trajtova në këtë drejtim”, ka thënë aktori.

Tatlıtug, i cili u bë i famshëm pasi fitoi konkursin si “Modeli më i mirë në botë në 2002”, aktualisht është ndër aktorët më të njohur dhe më të paguar në Turqi.

Kivanç ka fituar famë të gjerë në të gjithë Turqinë, Ballkanin dhe botën arabe me rolet e tij në serialet televizive turke, duke përfshirë “Gümüş”, “Aşk-ı Memnu” dhe “Kuzey Güney”. 

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.