Ballina Lajme Kosova Kinolli: Jemi kundër zgjedhjeve, të formohet Qeveria gjithëpërfshirëse

Kinolli: Jemi kundër zgjedhjeve, të formohet Qeveria gjithëpërfshirëse

Përfaqësuesi i Grupit Parlamentar 6+ në Kuvendin e Kosovës, Albert Kinolli, ka deklaruar se janë kundër zgjedhjeve të jashtëzakonshme shkak i situatës se krijuar nga virusi Corona.

Kinolli pas takimit me presidenti Hashim Thaçi, tha se nuk jemi të gatshëm të rrezikojmë jetën e qytetarëve që të dalin në tubime.

Ai ka përkrahur formimin e një Qeveri gjithëpërfshirëse, siç tha ai për të rritur përgjegjësinë institucionale ndaj pandemisë.

“Me ftesë të presidentit kemi qenë të ftuar në një takim pas mocionit të ngritur të mosbesimit ndaj qeverisë. Askush nuk ka vdekur nga zgjedhjet por pasi gjendemi në një situatë të tillë, janë në pyetje jeta e shumë njerëzve, për momentin nuk është koha derisa bëjmë thirrje në mbrojtjen e qytetarëve duke ndenjur në shtëpi”, u shpreh ai.

“Të japim kontributin tonë duke respektuar kushtetutën të formojmë një qeveri të re e stabile për shkak pandemisë duke rritur përgjegjësinë institucionale”, ka thënë ai.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.