KFF Presheva Bujanoc/Pas sukseseve të njëpasnjlshme, kërkohet përkahje serioze nga Komuna e Preshevës dhe Bujanocit

Lajme Lugina Sport

“BASHKIMI BËN FUQINË

Klubi i futbollit i femrave Presheve Bujanoc i cili garon ne ligen e dyte ne Serbi nje konkurence shum te forte, futbollistet tona te talentura pas 5 xhiro ku i zhviĺluan ne kete sezon grumbulluam 10 pikë ku me tri fitore nje barazim dhe nje humbje shenuam 17 gola dhe 4 pranuan.


Sipas tranjerit Sherif Junuzi pritet qe edhe te Murkuren te shenojmë një fitore kunder ekipt zfk. Majdanpek nga Majdanpeku.


Edhe pse pa kushte elementare keto vajza tregojne talentin dhe nuk pranojn te nencmohen si futbolliste nga tjerat.


Kerkojme perkrahje nga komunat tona
Komuna e Presheves
Komunana e Bujanocit
Ma shum nga DIASPORA
Jemi Forca e Presheves Bujanocit.