Ballina Lajme Kosova Këto janë barnatoret kujdestare më 1 prill

Këto janë barnatoret kujdestare më 1 prill

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar listën e barnatoreve të cilat do të qëndojnë të hapura sonte pas orës 17:00 – kur edhe kufizohet lëvizja për qytetarët me vendimin e ri të Qeverisë së Kosovës.

Barnatore të cilat do të qëndrojnë të hapura mbrëmjen e së hënës, sipas kësaj liste të publikuar.

Qeveria e Kosovës, në vendimin e fundit, ka vendosur që orari i ri për kufizim të lëvizjes së qytetarëve të jetë nga ora 17:00 deri në orën 06:00 të mëngjesit.

Kjo është lista e plotë e barnatoreve kujdestare për sot – datë 01 prill – e publikuar nga Ministria e Shëndetësisë:

Image
Image

 

 

 

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...