Ballina Lajme Kosova Këta janë kritikuesit e presidentit Thaçi që e shikuan live intervistën e...

Këta janë kritikuesit e presidentit Thaçi që e shikuan live intervistën e tij

Presidenti Hashim Thaçi, sonte në intervistë në Pressing, duket se ka ngjallur interesimin edhe të kritikëve të tij për ta shikuar.

Intervistën e tij, ku ka folur për zhvillimet e fundit politike në vend, marrëdhëniet me ndërkombëtarët, Gjykatën e Hagës e fundin e tij në politikë e kanë shikuar deputetja e VV-së, Mimoza Kusari-Lila, publicisti Veton Surroi, deputeti i VV-së Mefail Bajqinovci dhe po ashtu deputeti VV-së Liburn Aliu.

Gjithashtu këtë intervistë e ka shikuar edhe ministrja në detyrë e Drejtësisë nga VV, Albulena Haxhiu.

Të gjitha këta emra njihen si kritikues të mëdhenj të presidentit Thaçi, i cili sonte përveç të tjerash tregoi se pasi ta kryej mandatin e presidentit do të largohet nga politika.

Image
- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Pyetet për Murat Jasharin, Kurti nga Shqipëria: Nuk bëjmë kompromis me presidentin, posti i takon Vjosa Osmanit

Kryetari i VV-së, Albin Kurti po qëndron në Shqipëri në përkrahje të kandidatëve të Vetëvendosjes në zgjedhjet atje.Kurti në një konferencë për...

Përshëndetje nga Gjermania: Një Lajçak për Serbinë

Nga Baton HaxhiuKandidati për kryeministër, Albin Kurti, bëri shtetarin duke përkujtuar një moment mesjetar të Besëlidhjes së Madhe, të epokës së Skënderbeut....

Përshëndetje nga Gjermania: Një Lajçak për Serbinë

Nga Baton Haxhiu Kandidati për kryeministër, Albin Kurti, bëri shtetarin duke përkujtuar një moment mesjetar të Besëlidhjes së Madhe,...

Premier Liga angleze, ndeshjet e xhiros së 29-të

Pas 26-të xhirosh, “Djajtë e Kuq” gjenden në vendin e dytë në tabelë, me 14 fitore, tetë barazime dhe katër humbje, duke...