Ballina Lajme Kosova Kështu do të duket renditja e subjekteve politike në fletëvotime (FOTO)

Kështu do të duket renditja e subjekteve politike në fletëvotime (FOTO)

Ka përfunduar tërheqja e shortit për renditjen e subjekteve politike në fletëvotime në zgjedhjet e 14 shkurtit nga Komisionin Qendror Zgjedhor.
Numrat në fletëvotim do të nisin nga 111 deri në 138, njofton Klan Kosova.
Kujtojmë se subjektet e mëdha politike në vend kanë këta numra: Lëvizja Vetëvendosje do të ketë numrin 127, Lidhja Demokratike e Kosovës do të ketë numrin 132, Partia Demokratike e Kosovës do të ketë numrin 134, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës 135 dhe Nisma Socialdemokrate 121.
Më poshtë gjeni renditjen e partive të tjera në fletëvotimin për zgjedhjet e 14 shkurtit

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Albin Kurti nis fushatën në Tiranë: Qytetarët shqiptarë kanë nevojë për ndryshim!

Albin Kurti nis fushatën në Tiranë: Qytetarët shqiptarë kanë nevojë për ndryshim!Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti nga Tirana dha mesazhin e...

Rreziku i riinfektimit? Epidemiologu: Është shumë i vogël. Ata që kanë kaluar COVID mund të marrin vetëm një dozë të vaksinës

Rreziku i riinfektimit është shumë i vogël. Këtë konfirmoi në studion e Dita Jonë në A2 CNN mjeku Ilir Alimehmeti, bazuar në...

Behgjet Pacolli ia siguron “parkingun” aeroplanit të tij në Aeroportin e Prishtinës

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, është bërë me hangar personal për aeroplanin e tij privat. Lajmin e ka bërë...

Freedom House: Shqipëria, Kosova pjesërisht të lira

Organizata Freedom House arriti në përfundimin se në vitin 2020 aktorët autoritarë u bënë më të guximshëm, ndërsa demokracitë më të mëdha...