Ballina Showbiz Kaq pasuri i la baba Mahmut Feratit

Kaq pasuri i la baba Mahmut FeratitKëngëtar i njohur shqiptar Mahmut Ferati, i cili me zërin dhe këngët e tij ka bërë publikun për vete, thotë se pa zë do të ishte aty ku është sot, shkruan “Kosovarja”.

Mahmut Ferati ka karrierë aq të gjatë me këngë e projekte të ndryshme, saqë këngës së tij të parë as që ia mban në mend titullin.

Kur këngëtari i mirënjohur i muzikës popullore është pyetur se kush ia ka zbuluar talentin, ai ka treguar me krenari se talentin në muzikë ia ka zbuluar e nxjerr në pah babai i tij.

Pra, babai ia ka bërë këtë të mirë të madhe këngëtarit, i cili ndër tjerash edhe ka fituar majm nga muzika, e që tash gëzon mjaftë pasuri, sigurisht edhe falë meritës së babait, shkruan “Kosovarja”.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Denohet nga Gjykata për Kundërvajtje klubi i zemrës KF Lugina!

Gjykata e Presheves ka gjobitur Klubin tonë për shkak të prezencës të një numri të vogël të publikut me 75,000 mij dinarë...

Edhe Sindikata e Policisë paralajmëron protesta

Sindikata e Policisë së Kosovës, përmes një njoftimi për media kanë thënë se përkundër që kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës që...

Mandzukic: Unë e Ibra të frikshëm, japim shembullin për më të rinjtë

Mario Mandzukic është gati të fillojë aventurën e tij me fanellën e Milanit. Gjatë prezantimit me si kuqezi sulmuesi kroat foli plot...

Keidi Bare po shkëlqen te Espanyoli, klubi i vendos çmimin prej 10 milionë euro

Keidi Bare e kishte të vështirë fillimin te Espanyoli, pasi vuajti disa probleme burokratike,  ndërsa më pas një dëmtim.Por ai është kthyer...