Ballina Lajme Kosova Kandidati për deputet nga AAK-ja jep dorëheqje nga partia

Kandidati për deputet nga AAK-ja jep dorëheqje nga partiaRasim Selmanaj, kandidat për deputet nga radhët e AAK’së, ka dhënë dorëheqje nga subjekti politik me të cilin garoi në zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit.
Arsyeja e dorëheqjes së tij mësohet të jetë rezultati i, siç e quan ai, dobët në zgjedhjet e përgjithshme.

Ai ka dhënë dorëheqje nga të gjitha strukturat e kësaj partie. Lajmin e ka konfirmuar për Indeksonline vet Selmanaj.
“Po është e vërtetë se jam dorëhequr nga të gjitha strukturat e AAK-se. Tash jam vetëm anëtar. Dorëheqja ime vjen si pasojë e rezultat të dobët në zgjedhjet e përgjithshme të AAK-së”, ka deklaruar ai.
AAK u radhit në vendin e katërt me 7.57 për qind në zgjedhjet parlamentare.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Ndërpritet konferenca e Koemanit, i ndodhi e papritura

Ronald Koeman e ka braktisur konferencë për media para kohe.Teksa po fliste për ndeshjen e nesërme me Sevillën, nisën t’i rrjedhin hundët...

Alternativa Demokratike Shqiptare dorëzon listën për zgjedhjet e 28 Marsit/Çertifikohen me nr.6

Të dashur qytetarë të Komunës së Preshevës,Sot u finalizuan procedurat teknike rreth përpilimit të dokumentacionit dhe dorëzimit të listës së kandidatëve në...

Merkel refuzon të vaksinohet: Jam 66 vjeçe dhe nuk bëj pjesë në grupin e rekomanduar

Merkel ka refuzuar që të marrë dozën e parë të vaksinës AstraZeneca apo Biontech duke i lënë radhë më të moshuarve apo...

Gordana Jankullovska dënohet me 4 vjet burg

Ish ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska është dënuar me 4 vjet burg.Dënimi bëhet në rastin “Target-Fortesa” për shkak të përgjimeve...