Ballina Lajme Bota Kamioni shtyp 15 migrantë

Kamioni shtyp 15 migrantë

Të paktën 15 punëtorë migrantë, që ishin duke fjetur në trotuarin pranë një autostrade, vdiqën pasi një kamion i përplasi në shtetin perëndimor të Gujarat, në Indi.
Gjashtë të tjerë u plagosën rëndë gjatë aksidentit të ndodhur mëngjesin e sotëm, thanë zyrtarët për median lokale.
Aksidenti ndodhi pasi kamioni u përplas me në traktor dhe shoferi i tij humbi kontrollin .
Kryeministri Narendra Modi tha se humbja e jetëve ishte tragjike.

Punëtorët ishin migrantë dhe po flinin pas një dite pune.
Zyrtarët thanë se po hetonin shkaqet e aksidentit dhe të plagosurit po trajtoheshin në një spital pranë qytetit Surat.
Nuk është e pazakontë që të shohësh punëtorë migrantë që flenë nëpër trotuare dhe shpesh janë të  rrezikuar nga aksidente të shkaktuara nga automjetet, shkruan BBC.
Vitin e kaluar 16 persona vdiqën kur u përplasën nga një tren mallrash në shtetin e Maharashtra pasi ishin duke fjetur mbi shina.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...