Ballina Sport K.F. Lugina me stadium me bari artificial

K.F. Lugina me stadium me bari artificial

Niset bari artificial

K.F.Lugina, 9 Qershor 2020 – Më në fund shihet dritë në fund të tunelit.
Me gjasë K.F.Lugina do t’i shkurtohen vuajtjet e mungesës së fushës së blert dhe problemeve rreth infrastrukturës së punës, si të ekipit të parë dhe grupeve zinxhir të Shkollës së futbollit Lugina.

Stafi i K.F.Lugina dhe Kryetari Nagip Jakupi në bashkpunim me Xhevaire Caili , projekt të cilen kan luftuar me mish e me shpirt për t’ia siguruar klubit mirëqenien normale, shpreson që në të ardhmen e largët klubit t’ia siguroj në tërësi infrastrukturën e duhur.

Pas donacionit të dhënë sipas projektit të ndihmës nga Xhaveire Caili, sot është nisur bari sintetik dhe së shpejti pritet të vendoset në Stadiumin e Qytetit

K.F.Lugina Krenaria e Lugines Preshevës

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Deputetja e PDK- së Ganimete Musliu ia tregon “vendin” Sali Berishës

E di qe në këtë kohë kur po përballemi me dy goditje të rënda siç janë; pandemia në njëren anë dhe gjykata...

Vendimi për mbylljen e xhamive nuk vlenë për xhamitë e Preshevës,ibrahim ef.Ahmeti

Eselamu Alejkum Të dashur vllezër dhe motra, pas qarkullimit të një lajmi nëpër disa portale dhe pas pyetjeve tuaja...

Trump: 99% e rasteve me koronavirus janë plotësisht të padëmshme

Presidenti amerikan Donald Trump tha të shtunën pa pasur prova konkrete se 99% e rasteve të koronavirusit “janë krejtësisht të padëmshëm” gjatë...

E padëgjuar në Shkup, grabiten rreth 1 milion euro në një shtëpi

HomeKryesoret E padëgjuar në Shkup, grabiten rreth 1 milion euro në një shtëpi