Ballina Lajme Shqipëri Jo vetëm Spitali i Fierit, Rama zbulon marrëveshjen me Erdogan për Gjirokastrën

Jo vetëm Spitali i Fierit, Rama zbulon marrëveshjen me Erdogan për Gjirokastrën

Kryeministri Edi Rama, gjatë një interviste të dhënë sot nga qyteti i Gjirokastrës, ka zbuluar një tjetër marrëveshje me qeverinë e Turqisë, për investime në vendin tonë.
Mësohet se përveç spitalit Rajonal që po ndërtohet në Fier nga qeveria e drejtuar nga Recep Tayip Erdogan, Rama tha se ka nënshkruar marrëveshje për një investim të konsiderueshëm në Gjirokastër.
“Me qeverinë turke kemi bërë një marrëveshje për të bërë një investim të konsiderueshëm në një tjetër zonë të Gjirokastrës, me një tjetër grup të konsiderueshëm shtëpisë, për të mos lënë që vlerat arkitektonike të mos degradojnë”, tha Rama.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Publikohet fotografi e rrallë e Adem Jasharit me shokët në shkollë

Ramadan Kaqkini është njëri ndër shokët dhe bashkëmoshatarët e Adem Jasharit. Shoqëria e tij me komandantin legjendar filloi në vitin 1972 atëherë...

Adem Jashari, simboli i pavarësisë së Kosovës

Në përleshjet që vazhduan deri më 7 mars, forcat serbe masakruan mbi 50 anëtarë të familjes Jashari dhe mysafirët e tyre, në...

Barku i fryrë dhe i fortë: Të gjitha shkaqet, simptomat dhe si ta parandaloni atë

Nuk është gjithmonë e lehtë të bësh një diagnozë nëse nuk shoqërohet me simptoma të tjera dhe ekziston një tendencë për ta...

14 komuna në zonë të kuqe në situatën me COVID-19

Gjithsej 14 komuna bëjnë pjesë në zonën e kuqe sipas kategorizimit të ri nga Ministria e Shëndetësisë.Nga sot e deri më 12...