Ballina Lajme Kosova Jep dorëheqje drejtoresha e Pulmologjisë

Jep dorëheqje drejtoresha e Pulmologjisë

Drejtoresha e Pulmologjisë në QKUK, Rukije Mehmeti, ka dhënë sot dorëheqje nga posti i saj.

Lajmin e ka konfirmuar vetë Mehmeti, e cila ka treguar arsyen se pse u largua nga ky post.

Ajo tha se i është afruar koha e pensionimit dhe për këtë arsye dëshiron të qëndrojë më afër pacientëve dhe familjes dhe t’u lirojë hapësirë të rinjve.

“Unë po du me qenë më afër pacientit dhe familjes, se kam bërë mjaft sa i përket pozitës menaxheriale. Në kohë të vështira kam qenë këtu, por tash mendoj që e kam edhe pensionimin dhe duhet me u dhënë pak hapësirë edhe të rinjve”, tha tashmë ish-drejtoresha e Pulmologjisë, Rukije Mehmeti. 

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

E rëndë/ Vdes minatori 49-vjeçar në Bulqizë, mbeti i bllokuar nëntokë (Emri)

Një minator ka ndërruar jetë sot në Bulqizë. Raportohet se ai u bllokua në thellësi të galerisë, duke mbetur në nëntokë.Viktima është...

Arrestime në disa komuna, Policia sekuestron çanta me para

Policia e Kosovës, përkatësisht Departamenti i Krimeve të Rënda sot ka zhvilluar aksione në Prishtinë, Istog, Lipjan, Podujevë, Gjilan.Pas aksionit të sotëm...

Parlamenti Evropian miraton raportin për Kosovën: Pavarësia është e pakthyeshme

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën...

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica” Preshevë

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë. Komuna e Preshevës - Shtëpia e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë...