Ballina Shkencë & Teknologji iPhone 9 i lirë duhet të vijë në ditët e ardhshme

iPhone 9 i lirë duhet të vijë në ditët e ardhshme

Pasardhësi i iPhone SE mund të paraqitej këtë javë.

iPhone 9 duhet të prezantohet në ditët në vijim. Siç raporton 9to5Mac, lëshimi i pasardhësit të iPhone SE tani është i afërt.

Pajisjet tashmë janë dorëzuar te shitësit me pakicë në SHBA, duke deklaruar se ato nuk duhet të jenë në raftet para 5 prillit.

Kjo sugjeron që Apple mund të jetë në gjendje ta lëshojë pajisjen më vonë këtë javë dhe ta lëshojë atë gjatë javës tjetër. Një prezantim më 5 prill, që është një e diel, konsiderohet e pamundur.

iPhone 9 do të ketë një ekran 4.7-inch dhe iPhone pasues SE. Për sa i përket dizajnit, duhet të jetë pothuajse identik me iPhone 8.

Mendohet se çmimi për pajisjen u përfol së fundmi në 399 dollarë.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.