Ballina Lajme Kosova I dehuri nga Gjilani bën për spital familjarët e tij

I dehuri nga Gjilani bën për spital familjarët e tijDje pas mesnate një person në Gjilan është arrestuar, pasi nën ndikim të alkoolit ka sulmuar familjarët e tij.
Si pasojë e kësaj dy nga familjarët kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë pranuar trajtim mjekësor.

Përmes raportit 24-orësh, Policia e Kosovës ka njoftuar se me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.
“Rr. ‘Elena Gjika’, Gjilan, 10.02.2021-00:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, pasi nën ndikim të alkoolit ka sulmuar familjaret e tij. Si pasojë dy nga familjarët kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtët kanë pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e PK-së. /Zëri

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...