Ballina Sport Hamilton vazhdon kontratën me Mercedesin

Hamilton vazhdon kontratën me Mercedesin

Kampioni në fuqi i Formula 1, Lewis Hamilton, ka firmosur kontratë të re njëvjeçare me Mercedesin për stinorin 2021, shkruan BBC.

Kontrata e vjetër e Hamiltonit 36-vjeçar skadoi në vitin 2020, mirëpo ai ka vendosur ta vazhdojë atë edhe për një vit.

Hamiltoni vitin e kaluar barazoi rekordin e Michael Schumcherit për tituj të F1 të fituar. Fitoi titullin e shtatë në Formula 1.

“Skuadra e jonë ka arritur gjëra të jashtëzakonshme së bashku. Ne shikojmë të ndërtojmë këto suksese edhe mëtutje”, ka thënë Hamilton.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Ndërpritet konferenca e Koemanit, i ndodhi e papritura

Ronald Koeman e ka braktisur konferencë për media para kohe.Teksa po fliste për ndeshjen e nesërme me Sevillën, nisën t’i rrjedhin hundët...

Alternativa Demokratike Shqiptare dorëzon listën për zgjedhjet e 28 Marsit/Çertifikohen me nr.6

Të dashur qytetarë të Komunës së Preshevës,Sot u finalizuan procedurat teknike rreth përpilimit të dokumentacionit dhe dorëzimit të listës së kandidatëve në...

Merkel refuzon të vaksinohet: Jam 66 vjeçe dhe nuk bëj pjesë në grupin e rekomanduar

Merkel ka refuzuar që të marrë dozën e parë të vaksinës AstraZeneca apo Biontech duke i lënë radhë më të moshuarve apo...

Gordana Jankullovska dënohet me 4 vjet burg

Ish ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska është dënuar me 4 vjet burg.Dënimi bëhet në rastin “Target-Fortesa” për shkak të përgjimeve...