Ballina Lajme Kosova “Hallall buka”, dy nxënës gjejnë kuletën me të holla, e dorëzojnë në...

“Hallall buka”, dy nxënës gjejnë kuletën me të holla, e dorëzojnë në Stacionin e Policisë

Dy të rinj- nxënës e kanë gjetur kuletën me dokumentacion dhe me një shumë të hollave duke vepruar ndërgjegjshëm i kanë dorëzuar në Stacionin Policor në Skenderaj.

Ky gjest i mirë, është raportuar sot rreth orës 07:55 nga dy të rinjtë- nxënës të cilët deri sa ndodheshin në udhëkryqin afër shkollës profesionale në Skenderaj, kanë gjetur një kuletë me dokumentacion dhe një shumë të hollave.Policia pasi ka identifikuar dhe verifikuar personin të cilit i ka humbur kuleta me dokumentacion dhe të hollat, të njëjtat ia ka dorëzuar pronarit, me ç’rast  i njëjti ka falënderuar dy të rinjtë- nxënësit dhe policinë e Kosovës.
Drejtoria Rajonale e Policisë në Mitrovicë,  ju është mirënjohëse dy të rinjve-nxënësve për gjestin e ndërgjegjshëm./Indeksonline/

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Premier Liga angleze, ndeshjet e xhiros së 29-të

Pas 26-të xhirosh, “Djajtë e Kuq” gjenden në vendin e dytë në tabelë, me 14 fitore, tetë barazime dhe katër humbje, duke...

Albin Kurti nis fushatën në Tiranë: Qytetarët shqiptarë kanë nevojë për ndryshim!

Albin Kurti nis fushatën në Tiranë: Qytetarët shqiptarë kanë nevojë për ndryshim!Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti nga Tirana dha mesazhin e...

Rreziku i riinfektimit? Epidemiologu: Është shumë i vogël. Ata që kanë kaluar COVID mund të marrin vetëm një dozë të vaksinës

Rreziku i riinfektimit është shumë i vogël. Këtë konfirmoi në studion e Dita Jonë në A2 CNN mjeku Ilir Alimehmeti, bazuar në...

Behgjet Pacolli ia siguron “parkingun” aeroplanit të tij në Aeroportin e Prishtinës

Kreu i AKR-së, Behgjet Pacolli, është bërë me hangar personal për aeroplanin e tij privat. Lajmin e ka bërë...