Ballina Lajme Kosova Grenell viziton sot Prishtinën/ Në fokus marrëveshja e firmosur në Shtëpinë e...

Grenell viziton sot Prishtinën/ Në fokus marrëveshja e firmosur në Shtëpinë e Bardhë

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell viziton sot Prishtinën. Ai është pjesë e delegacionit që që drejtohet nga shefi ekzekutiv koorporatës ndërkombëtare te shteteve te bashkuara për zhvillim financiar, Adam Boehler.Grenell dhe delegacioni amerikan do të zhvillojnë takime me kryeministrin Hoti dhe zyrtarë të lartë por edhe drejtues e sipermarres te sektorit privat.

Pas vizitës në Kosovë, Grenell do të zhvillojë takime edhe në Beograd të mërkurën.

Koorporata ndërkombëtare e shteteve te bashkuara për zhvillim financiar paralajmëron hapjen e zyrës së parë në rajon duke vendosur një prani të përhershme në Beograd që “do të lehtësojë zbatimin e projekteve per te cilat eshte rene dakord ne marreveshjen e firmosur ne Shtepine e Bardhe ne 4 shtator.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Shtatë të vdekur dhe 241 të infektuar me koronavirus në Shqipëri

Shtatë persona kanë humbur jetën nga COVID-19 24 orëve të fundit në Shqipëri, duke bërë që numri i viktimave që prej nisjes...

100 000 RUBLA RUSE PER ÇDO FAMILJE QË EMËRON FËMIJË ME EMRIN MUHAMMED.

Në Çeçeni ka filluar një fushatë interesante si kundërveprim ndaj sjelljes franceze ndaj figurës së PROFETIT MUHAMMED s.a.v.s.Fondacioni Ahmed Kadyrov (emëruar sipas...

Zemaj prezanton masat e reja anti-COVID: Kufizohet lëvizja për të moshuarit, gastronomia dhe qendrat tregtare mbyllen në orën 21:00

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se për ta ndalur hovin e infeksionit me COVID-19,...

Partitë politike para qytetarëve servojnë më shumë Nostalgji se sa Programe Zhvillimore

Është bërë trend brenda partive politike në Kosovë, por edhe në Shqipëri, që para qytetarëve të servohet një tip i nostalgjisë, që...