Ballina Shkencë & Teknologji Google përgatit aplikacion për filma falas

Google përgatit aplikacion për filma falas

Google po punon në një funksion të ri për aplikacionin e tij Play Movies, i cili lejon përdoruesit të shikojnë qindra filma falas, por me reklama të aktivizuara.

Kjo është shkruar nga XDA Developers dhe 9to5 Google, e cila raportohet se kishte një pasqyrë në kodin e aplikacionit të ri Play Movies. Ndërsa shkruajnë, një pjesë e kodit tregon qartë “Qindra filma, me disa reklama”.

Siç thonë ata, linja të tjera të kodit flasin më tej në mbështetje të këtij funksioni.

Nuk është plotësisht e qartë, sidoqoftë, cilat filma mund të ofrohen, por ndoshta nuk duhet të shpresojmë për krijimet më të fundit në Hollywood duke pasur parasysh pretendimet se filmat do të jenë falas.

Google ende nuk ka njoftuar zyrtarisht asgjë në lidhje me filmat falas në aplikacionin Play Movies. Megjithatë, nëse këto pretendime janë të vërteta, mund të jetë fillimi i konkurrencës me Netflix, Disney + dhe platforma të ngjashme.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Boban Iliç u dorëzua në burg

Brenda afatit ligjor që Gjykata Themelore e Kumanovës e mori që i dënuari për shkeljen për vdekje të Almirit 4 vjeç, Boban...

Shkon në mbi 70 mijë numri i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë testuar gjithsej 2.886 mostra të dyshuara me COVID-19

Erdoğan: Plani i veprimit për të drejtat e njeriut do të zbatohet brenda një periudhe 2-vjeçare

Erdoğan në lidhje me Planin e veprimit për të drejtat e njeriut: Është përgatitur për t'u zbatuar brenda një periudhe 2-vjeçare.Erdoğan: Plani...

KQZ ka një njoftim shumë të rëndësishëm

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se sot ka nisur numërimi i votave me postë.Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi, ka thënë se...