Ballina Lajme Gjysmë metri dëborë, 6 turistë bllokohen në Vermosh

Gjysmë metri dëborë, 6 turistë bllokohen në Vermosh

6 turistë janë bllokuar në Vermosh, pasi rrugët janë të bllokuara nga dëbora e cila arrin deri në gjysmë metri e temperaturat shënojnë -15 gradë celsius.

Gjatë natës ka pasur reshje të dendura dëbore dhe erëra te forta, çka ka bërë që rrugët e fshatrave veriore të ngrijnë duke vështirësuar kështu qarkullimin.

Janë rreth 20 kilometër rrugë që lidh fshatrat Tamare Vermosh, Lepushe dhe Selce e cila është e bllokuar nga dëbora dhe fshatrat janë totalisht të izoluar.

Në rrugë nuk ka asnjë borëpastruese, raporton Klan. Ndërkohë që prej dy ditësh zona e Vermoshit, Budaçit dhe e Lepushes është në errësirë të plotë.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Opinion nga akademiku Artan Fuga

Gjuha e huaj është mjet për ta sunduar tjetrin! Përtej anës humoristike, çështja e gjuhës turke në sistemin arsimor shqiptar është shumë...

“Kundër patriarkatit që vret”, marshohet në Prishtinë për nder të Ditës Ndërkombëtare të Gruas

Me moton “Marshojmë kundër patriarkatit që vret” për nder të Ditës Ndërkombëtare të Gruas është  marshuar në sheshet e kryeqytetit.Marshi organizohet nga...

Premtimi i parë i presidentit të Barcelonës: Messi do vazhdojë të jetë pjesë e skuadrës

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta mori dje postin dhe në fjalimin e tij të parë, i entuziasmuar tha se si objektiv kryesor...

Hoti nënshkruan pako ekonomike për gratë që udhëheqin biznese, tregon shumën që iu është ndarë

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti, që po merr pjesë në konferencën ku pritet të nënshkruhet një marrëveshje për bizneset e...