Gjendet marijuhanë në rajonin e Tetovës, arrestohen dy persona

Maqedonia

Gjatë ditës së djeshme (16.02.2021) diku rreth orës 21:30 minuta në fshatin Sedllarcë e Epërme, policia ka privuar nga liria 23 vjeçarin J.Z. nga Tetova dhe M.M. 30 vjeç nga fshati Xhepçishtë të Tetovës, për shkak se gjatë kontrollit të makinës së tyre “Golf” me targa të Tetovës është gjetur marijuhanë.

Personat në fjalë janë dërguar në Stacionin Policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tyre do të ngritët padi adekuate.