Ballina Lajme Maqedonia Gjendet marijuhanë në rajonin e Tetovës, arrestohen dy persona

Gjendet marijuhanë në rajonin e Tetovës, arrestohen dy persona

Gjatë ditës së djeshme (16.02.2021) diku rreth orës 21:30 minuta në fshatin Sedllarcë e Epërme, policia ka privuar nga liria 23 vjeçarin J.Z. nga Tetova dhe M.M. 30 vjeç nga fshati Xhepçishtë të Tetovës, për shkak se gjatë kontrollit të makinës së tyre “Golf” me targa të Tetovës është gjetur marijuhanë.

Personat në fjalë janë dërguar në Stacionin Policor dhe pas dokumentimit të plotë të rastit, ndaj tyre do të ngritët padi adekuate.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...

Osmani:Kjo fitore historike më së shumti e mbi të gjitha u takon qytetarëve

Kandidatja më e votuar në zgjedhjet e 14 shkurtit, Vjosa Osmani përmes një postimi në Facebook i është drejtuar qytetarëve të Kosovës...

Tërmeti “shkund” Greqinë, lëkundjet ndjehen edhe në Prizren

Tjetër tërmet i fuqishëm është ndjerë para pak minutash pranë Larisas. Lëkundjet janë ndjerë dhe në Juglindje të vendit deri në kryeqytet.Në...

Rrëzohet një helikopter ushtarak turk, 11 dëshmorë dhe 2 të plagosur

Si pasojë e incident aksidental të një helikopteri ushtarak në rrethin Bitlis të Turqisë, 11 ushtarë kanë rënë dëshmorë.