Ballina Foto e ditës Gëzim Selimi, profesor i Historisë, shembull që duhet ndjekur nga profesor të...

Gëzim Selimi, profesor i Historisë, shembull që duhet ndjekur nga profesor të tjerë

Profesori i Historisë Gëzim Selimi,me shume përkushtim në lëndën e tij

Profesori i lëndës së historis nga Bujanoci Gëzim Selimi,ruan me përkushtim kulturën dhe traditat shqiptare tek populli yn.

Ai është një ndër profesorët më aktiv në lëndën e historis,më shum në praktik sesa nê teori.
Ai nxënësve të tij ju mëson se cilat jan zakonet dhe traditat e tona shqiptare,si ti ruajm ato dhe ti përvetsojmë.
Gjat orës së mësimit ai ju shpjegon në detaje veglat e punës tek shqiptarët që jan përdorur gjat jetës së përditshme si në punë dhe ushqim.

Gëzim Selimi magjistër i Historis për portalin tonë,tha se me kënaqsi e ushtroj këtë profesion dhe ndnjej kënaqësi edhe më të madhe ku zhvilloj orën e mësit me këta nxënës të rinjë dhe zhvilloj orën e mësimit në praktik,se si duhet të ruhet me fanatizëm kulturat dhe zakonet e tona shqiptare në vendin tonë.

Sipas tij vëmendja është e madhe tek nxënësit ku jan kurreshtar të dinë për të kaluarën e popullit tonë shqiptarë.

Është për të përshëndetur kjo dhe për të përkrahur një angazhim i madh me aq kushte dhe mjete sa posedon kjo shkollë për ta praktikuar orën e mësimit në lëndën e historis për kulturën dhe zakonet e tona shqiptare,që për fat të mirë tek ne akoma ruhen me fanatizëm.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Vuçiqit e Bërnabiqit s’ju pëlqeu fjalimi i Kamberit në Kuvend, por ky ka disa porosi për ta

Deputeti i listës “Lugina e Bashkuar - SDA Sanxhak”, Shaip Kamberi, në Kuvendin e Serbisë, dje, pas fjalimit të mandateres për qeverinë...

Pozitat e gjumit lidhen me personalitetin tuaj

Muzika që ju pëlqen të dëgjoni, stili që zgjidhni për rrobat tuaja, mënyra se si ju dekoroni shtëpinë tuaj ose mënyra se...

Terapistët tregojnë disa mënyra se si të minimizoni nervozën dhe të zgjidhni problemet

Bëni gjithçka që duhet të bëni që ju ndihmon të qetësoheni. Nëse keni nevojë të largoheni nga dhoma për disa minuta, bëni...

Merret vendimi i fundit/ Mbyllen Universitetet dhe Konviktet? Rakacolli sapo e njoftoi, ja ç’do ndodhë

Zv.Ministrja Mira Rakacolli në një deklaratë për media ka bërë me dije vendimin e fundit të marrë nga Komiteti Teknik i Ekspertëve,...