Ballina Lajme Kosova Gani Geci habit më deklaratën e fundit për Albin Kurtin

Gani Geci habit më deklaratën e fundit për Albin Kurtin

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Gani Geci, e ka lidhur formimin e Vetëvendosjes me PDK-në.

Geci në “Debat Plus” thotë se Vetëvendosje ka dalë nga PDK-ja.

Ai këtë lidhje e bën për shkak se disa figura të larta të Vetëvendosjes kanë qenë njerëz të PDK-së deh LPK-së, përcjell Telegrafi.

Mirëpo, anëtari i LDK-së thotë se fuqinë më të madhe Albin Kurtit ja kanë dhënë Ramush Haradinaj dhe Fatmir Limaj në kohën kur këta ishin bashkë në opozitë.

“Kur Vetëvendosje mbante protesta që gjuanin me gurë e rrihnin me stupca, Haradinaj e Limaj qëndronin mbrapa Kurtit dhe thoshin se kush guxon me prek Albin Kurtin ne jemi këtu si UÇK. Ata janë njerëzit kryesor që i kanë dhënë fuqinë kryesore këtij njeriu [Albin Kurtit]”.

Geci thotë se pasi është kthyer nga burgu, Albin Kurti ka qenë me PDK-në.

“Kurti në atë kohë dilte çdo mbrëmje në RTV dhe fliste kundër Ibrahim Rugovës”, tha ndër të tjera Gani Geci.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Pyetet për Murat Jasharin, Kurti nga Shqipëria: Nuk bëjmë kompromis me presidentin, posti i takon Vjosa Osmanit

Kryetari i VV-së, Albin Kurti po qëndron në Shqipëri në përkrahje të kandidatëve të Vetëvendosjes në zgjedhjet atje.Kurti në një konferencë për...

Përshëndetje nga Gjermania: Një Lajçak për Serbinë

Nga Baton HaxhiuKandidati për kryeministër, Albin Kurti, bëri shtetarin duke përkujtuar një moment mesjetar të Besëlidhjes së Madhe, të epokës së Skënderbeut....

Përshëndetje nga Gjermania: Një Lajçak për Serbinë

Nga Baton Haxhiu Kandidati për kryeministër, Albin Kurti, bëri shtetarin duke përkujtuar një moment mesjetar të Besëlidhjes së Madhe,...

Premier Liga angleze, ndeshjet e xhiros së 29-të

Pas 26-të xhirosh, “Djajtë e Kuq” gjenden në vendin e dytë në tabelë, me 14 fitore, tetë barazime dhe katër humbje, duke...