Ballina Lajme Bota Futen në restorant për të kryer plaçkitje, e ëma braziliane shtrihet në...

Futen në restorant për të kryer plaçkitje, e ëma braziliane shtrihet në tokë dhe mbulon më trup të birin – pavarësisht se kishte të shtëna askush nuk është lënduar


 

Një nënë e cila është në muajin e gjashtë të shtatzënisë, ka rrezikuar jetën për të mbrojtur të birin e saj kur një sulmues i armatosur hapi zjarr në një lokal në Brazil ku ajo po qëndronte.
Incidenti ka ndodhur në natën e 24 janarit, kur Rafaela Dantas po shijonte darkën me bashkëshortin, djalin dhe miqtë në qytetin Rekanto das Emas, transmeton Telegrafi.
Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin kur dy burra futen në objekt me qëllimin që të kryejnë plaçkitje në restorant.
Njëri prej tyre i veshur me të zeza dhe më kapelë në kokë, ia drejton revolen klientëve, që nxiti një klient të reagojë dhe të tentojë të parandalojë më të keqen.
Siç raportojnë mediat braziliane, sulmuesi ka shkrepur një plumb mbi një klient, por për fat të mirë ia ka huq. E duke parë se çfarë po ndodhte, Dantas e kapi shpejtë të birin katërvjeçar të cilin e mbuloi me trup për ta mbrojtur.
E sikur kjo të mos mjaftonte, njëri prej sulmuesve i afrohet tavolinës ku ata ishin duke ngrënë dhe i merr dy telefona – për t’u larguar më pas nga vendi i ngjarjes.
Për fat të mirë gjatë plaçkitjes asnjëri prej punonjësve të lokalit apo klientët nuk janë lënduar, e policia që ka hetuar rastin ka gjetur një prej telefonave të vjedhur në një zonë të mbuluar nga balta. /Telegrafi/

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...