Ballina Lajme Futbollisti i Barcelonës infektohet me koronavirus para ndeshjes së Ligës së Kampionëve

Futbollisti i Barcelonës infektohet me koronavirus para ndeshjes së Ligës së Kampionëve

Barcelona duket në telashe. Përveç dëmtimeve të lojtarëve kryesorë, ka rezultuar së fundmi një lojtar me koronavirus. Bëhet fjalë për futbollistin Sergio Roberto, i cili është infektuar me ‘COVID’.

Futbollisti katalanas u dëmtua në sfidën e 21 nëntort me Atletico Madridin, ku Barça humbi 1:0. Tashmë, ai është futur në izolim dhe ajo që ka rëndësi tashmë është se ai nuk ka shfaqur simptoma.

Barcelona luan sot në Hungari ndaj Ferencvaroshit.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Nga e diela, mos ia mësyni Gjermanisë pa test PCR për Covid-19

Ambasada Gjermane në Prishtinë ka njoftuar për rregullat e reja të cilat vlejnë për personat që ia mësyjnë Gjermanisë.Përmes një njoftimi, nga...

KQZ nuk certifikon listat e Vetëvendosjes dhe NISMA-s

Komisioni Qendrorë i Zgjedhjeve ka filluar të shqyrtojë veç e veç listat e kandidatëve të subjekteve politike.KQZ nuk ka certifikuar listat e...

Mësimdhënësit do të marrin edhe pagën e 13’të duke filluar nga viti 2023

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka njoftuar se sot do të nënshkruhet kontrata kolektive në fushën e arsimit.Hoti ka thënë se janë...

Forca të shtuara të policisë para KQZ-së, Sami Kurteshi kërkon sqarime

Gjatë kohës sa Komisioni Qendor i Zgjedhjeve (KQZ) po mban mbledhjen e radhës, ku po diskutohet për certifikimin e subjekteve politike dhe...