Ballina Lajme Kosova Fshatari nga Barja e Shalës postoi fotografi me kallash, përfundon i lidhur...

Fshatari nga Barja e Shalës postoi fotografi me kallash, përfundon i lidhur nga Policia
Një person nga fshati Bare i Mitrovicës, është arrestuar dje nga policia, pasi që i njëjti kishte shpërndar një fotografi në Facebook, duke mbajtur në dorë një armë zjarri që dyshohej se ishte armë e gjatë.

Bëhet e ditur se personi në fjalë, pasi që është informuar me rastin, vullnetarisht ka dorëzuar në polici një armë të gjatë, gjysmë automatike me një karikator pa fishek.

Rasti vazhdon të hetohet nga organet kompetente. Pas intervistimit me urdhër të prokurorit kujdestar, i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Në këtë ditë, para nëntë vitesh Messi u bë lojtari i parë që shënoi pesë gola në një ndeshje në Ligën e Kampionëve

Një Lionel Messi i pandalshëm bëri historinë duke u bërë lojtari i parë ndonjëherë që shënoi pesë gola në një lojë të...

Vuçiqi në presion, thotë se është në pozitë të pashpresë sepse po i kërkohet ta njoh pavarësinë e Kosovës

***Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se Serbia është në një situatë shumë të vështirë në lidhje me Kosovën, dhe shtoi se...

Ndjehen lëkundje tërmeti në pjesën perëndimore të Maqedonisë

Tërmet me intensitet me magnitudë tre sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:43 në rajonin e Dibrës,...

Foto e jashtëzakonshme, fotografi kap “anijen në fluturim”

Imazhi i asaj që duket si një anije fluturuese është rezultat i një iluzioni të rrallë optik në brigjet e Anglisë.David Morris...