Ballina Lajme FOTO/ U qëllua me armë në Greqi, vdes 27-vjeçari shqiptar. Dyshimet e...

FOTO/ U qëllua me armë në Greqi, vdes 27-vjeçari shqiptar. Dyshimet e para për ngjarjenFOTO/ U qëllua me armë në Greqi, vdes 27-vjeçari shqiptar. Dyshimet e para për ngjarjen
Është identifikuar 27 vjeçari shqiptar i ekzekutuar me armë zjarri mbrëmjen e së hënës në Greqi.

Viktima është Mario Metaj, i cili është qëlluar me pesë plumba në kokë ka humbur jetën në spital si pasojë e plagëve të marra. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Patras në vendin e njohur si kryqëzimi i Kourtesis, pas një sherri të ndodhur mes dy grupeve rivale.Mediat greke bëjnë me dije se pas konfliktit pasagjerët dhe shoferët që ndodheshin në dy makinat e ndaluara në kryqëzim kanë zbritur dhe në përleshje e sipër është qëlluar me armë zjarri i riu shqiptar.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

E rëndë/ Vdes minatori 49-vjeçar në Bulqizë, mbeti i bllokuar nëntokë (Emri)

Një minator ka ndërruar jetë sot në Bulqizë. Raportohet se ai u bllokua në thellësi të galerisë, duke mbetur në nëntokë.Viktima është...

Arrestime në disa komuna, Policia sekuestron çanta me para

Policia e Kosovës, përkatësisht Departamenti i Krimeve të Rënda sot ka zhvilluar aksione në Prishtinë, Istog, Lipjan, Podujevë, Gjilan.Pas aksionit të sotëm...

Parlamenti Evropian miraton raportin për Kosovën: Pavarësia është e pakthyeshme

Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar raportin për Kosovën...

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës “Abdulla Krashnica” Preshevë

Konkurs pune në Shtëpinë e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë. Komuna e Preshevës - Shtëpia e Kulturës "Abdulla Krashnica" Preshevë...