Ballina Foto e ditës

Foto e ditës

Kthimi në atdhe

Kthimi në atdhe 55 shtetas të Kosovës kanë ardhur sot në aeroportin “Adem Jashari” nga Cyrihu i Zvicrës. Ata kanë ateruar në orën 09:00 dhe...

Autostrada boshe

Autostrada boshe Një autostradë e shkretë në ditën e dhjetë të gjendjes së jashtëzakonshme të vendit në Lima të Perus. Fotografia nga: Sergio Urday /...
- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Lavrov anulon vizitën në Ballkan

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka anuluar vizitën e tij në Ballkan, pasi ka qenë në kontakt me një person të...

Luftoi me fraktura në këmbë ndaj Gaethje, Khabib tregon “provat”

Zbulohen detaje të reja të duelit të fundit të Khabib Nurmagomedov në UFC. Ndërsa ditët kalojnë, rritet miti i luftëtarit nga Dagestani,...

PDSH në Preshevë shpall zgjedhjet e brendshme në të gjitha nivelet e Partisë

NJOFTIMKëshilli qendror i Partisë Demokratike Shqiptare, në mbledhjen e mbajtur më 11.10.2020, ka sjell vendim për shpalljen e zgjedhjeve të brendshme në...

Diaspora vazhdon ta mbajë gjall Kosovën, për tetë muaj solli mbi 606 milionë euro

Situata e me pandeminë COVID-19, bëri që diaspora të mos mund të vijë këtë vit në Kosovë, mirëpo pavarësisht kësaj, ata dërguan...