Ballina Foto e ditës

Foto e ditës

Parashikimi i motit për vikend (23-24 maj 2020)

Gjatë vikendit vendi ynë do të jetë nën ndikimin e fushave anticiklonike por jostabile. Të shtunën, nuk parashihet të ketë reshje përpos...

Sot mot me diell

Sot do të mbajë mot kryesisht me diell dhe pak vranësira, të cilat do të jenë të fokusuara rreth maleve.

Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do...

Danimarka ka hapur gjithçka, por shkalla e të infektuarve është e vogël

Gjermania është duke u përballur me rritje të shkallës së përhapjes së koronavirusit, pas lehtësimit të masave të izolimit, duke rritur shqetësimet...

Mësimi online

Mësimi online Një vajzë duke marrë mësime online nga mësuesi i saj i shkollës fillore në Holandë. Fotografia: Robin Utrecht/Rex/Shutterstock/DEPARTAMENTI.COM

Perëndimi i diellit

Perëndimi i diellit Dielli perëndon ndërsa një varkë peshkimi përshkon Detin Mesdhe në plazhin Ramlet al-Baida në Beirut, Liban, 18 Prill, 2020. Fotografia është publikuar...

Luleshitësi shkatërron lulet, nuk ka treg

Luleshitësi shkatërron lulet, nuk ka treg Rafah, Gaza- Një luleshitës shkatërron lulet në një serrë, pasi kërksat në treg bien. Fotografia: Anadolu Agency/Getty/DEPARTAMENTI.COM

Duartrokitje për mjekët

Duartrokitje për mjekët Punëtorët e shëndetësisë pranojnë duartrokitjet jashtë Spitalit të Barcelonës në Spanjë. Fotografia: Josep Lago / AFP / Getty Images./DEPARTAMENTI.COM

Radha për market

Radha për market Njerëzit radhiten për të hyrë në supermarketin Esselunga në San Donato në periferi të Milanos, Itali. Fotografia nga: Claudio Furlan / AP./DEPARTAMENTI.COM

Lulëzimi i tulipanëve

Lulëzimi i tulipanëve Tulipanët lulëzojnë në kështjellën Arundel në perëndim të Sussex, Angli. Fotografia është realizuar nga Oliver Dixon/Rex/Shutterstock, e publikuar tek The Guardian./DEPARTAMENTI.COM/

Mes lulesh

Mes lulesh Një burrë drejton një makinë të konvertueshme në një rrugë të rrethuar nga fusha me lule,pranë Schinznach-Dorf, Zvicër. Fotografia është publikuar tek Zëri...

Perëndim dielli

Perëndim dielli Palestinezët e rinj shijojnë perëndimin e diellit në plazh, Rripi i Gazës. Fotografia: Xinhua / Rex./DEPARTAMENTI.COM
- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Bashkia e Shkodrës kërkon shpalljen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore: Argjinatura mbrojtëse është çarë

Bashkia e Shkodrës kërkon shpallen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore në Anën e Malit, Dajç dhe Shkodër....

Kontrabandë me 800 kg duhan, arrestohet 38 vjeçari në Kukës

Një 38 vjeçar është arrestuar në Kukës pasi në fugonin të cilin e drejtonte, u gjetën rreth 800 kg duhan pa faturë...

Problemet që ndotja i shkakton lëkurës

Studime të shumta kanë lidhur ndotjen me problemet e lëkurës duke përfshirë urtikarie, puçrra, plakje të parakohshme të lëkurës dhe gjendje inflamatore...

Ekskluzive: Mësohen motivet që e quan babain të vriste djalin, Albert Krasniqin

Një vrasje e rëndë ka ndodhur sot në Prishtinë. Albert Krasniqi ka mbetur i vrarë në bodrumin e banesës së tij te...