Ballina Lajme Fluks në Kapshticë, qindra shqiptarë kalojnë natën jashtë, në pritje për të...

Fluks në Kapshticë, qindra shqiptarë kalojnë natën jashtë, në pritje për të kaluar drejt Greqisë

Me shume se 250 shtetas jane bllokuar që prej të enjtes ne pikën e kalimit kufitar të Kapshticës, te cilet kane kaluar naten jashtë. Prej me shume se 24 oresh, 7 autobusa dhe mjete te vogla kane pritur per te kaluar drejt shtetit grek. Kalimi u bë i mundur vetëm mengjesin e së premtes.

Nga ana tjeter, dhjetëra shqipetarë i kanë lejet e udhëtimit fotokopje dhe jo me bar kod nga agjencitë. Për këtë arsye, ata janë kthyer, pasi po mblidhet numri i saktë dhe do vendoset çfarë do të ndodhë me keta shtetas.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Grenell viziton sot Prishtinën/ Në fokus marrëveshja e firmosur në Shtëpinë e Bardhë

I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell viziton sot Prishtinën. Ai është pjesë e delegacionit që që...

Shëndrit Jahiu: “Për shkak të parimeve, PVD hakmaret ndaj meje duke…”

Këshilltari komunal në komunën e Preshevës nga radhët e PVD-së në një shkrim në rrjetin social Facebook ka shkruar arsyen e tij pse...

Përfundon me sukses gara e peshkimit me tapë “Rahovica 2020”

Përfundon me sukses gara e peshkimit me tape ,,Rahovica 2020”.Më poshtë mund ta lexoni njoftimin nga organizatorët e kësaj gare e cila...

Lëvizja për Reforma fillon riformatimin – Paralajmëron për një standard të ri demokratik

Sonte në ambientet e zyrës së Lëvizjes për Reforma, u mbajt mbledhja Këshillit Inicues i Lëvizjes për Reforma.Në njoftimin e Lëvizjes për...