Ballina Shkencë & Teknologji Filma të animuar për fëmijë me përmbajtje erotike!

Filma të animuar për fëmijë me përmbajtje erotike!Saherë që vajzat tona shikojnë ndonjë përmbajtje në mjejtet teknologjike (në kohë mjaft të limituar), ne si prindër mundohemi të kontrollojmë atë përmbajtje dhe jemi bashkë me to, sepse jo përherë janë edukative apo argëtuese për fëmijët tanë.

Sot, teksa dy vajzat e mia shikonin një film të animuar me titrim shqip, paraqiten skena erotike dhe fjalë erotike në një televizion kinse për fëmijë në njërën nga platformat tona!

Fëmijët janë të qiltër, të dashur, të pastër nga çdo njollë, e kanë kohën kur rriten dhe i mësojnë të gjitha, ajo çfarë duhet kontribuar të gjithë ne për ta, është edukata e mirëfilltë dhe mirëqenia psiko-fizike e tyre, që të kenë fëmijëri sa më të shëndoshë e sa më të përmbushur me gjëra të bukura!

Andaj, ne si prindër ndihemi shumë të shqetësuar nga përmbajtjet e tilla të pakontrolluara, të pacenzuruara dhe përplot me gjëra irrituese!

Të ndërtosh shoqëri të shëndoshë, fillohet nga baza, nga fëmijët dhe familja si tërësi, t’i ruajmë dhe t’i mësojmë me gjëra të ndritura konform moshës që kanë dhe konform shpirtit të tyre të dëlirë!

Laureta Berisha Kosumi

*Fotografia e mëposhtme është marrë nga interneti dhe nuk është skenë nga filmi i animuar në fjalë ngaqë e njëjta është e turpshme të paraqitet.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Ozil lëndohet dhe frikëson të gjithë, mësohet sa do të mbetet jashtë fushave ylli turk

Mesut Ozil ka kompletuar javë më parë transferimin tek gjiganti turk Fenerbahce.Mesfushori turko-gjerman është pritur si mbret në Turqi, por ende nuk...

Nëntë llojet e dhimbjeve të trupit që lidhen me emocionet dhe gjendjen mendore

Një nga gjërat që mjekësia e vendeve perëndimore e injoron është lidhja mes trupit dhe mendjes sonë, shpirtit dhe emocioneve tona. Ndryshe...

Sot mot me diell dhe vranësira, vikendi me shi dhe borë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se të premten do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare, më të theksuara...

Psikologët tregojnë 10 mënyra se si të krijoni miqësi me fëmijën tuaj

Ekzistojnë mënyra të mbështetura nga shkenca për t’i forcuar lidhjet dhe për të inkurajuar fëmijën tuaj të jetë i afërt me...