Ballina Lajme Maqedonia Filipçe me këshilla për karantinën, izolimin dhe distancimin social

Filipçe me këshilla për karantinën, izolimin dhe distancimin social

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe në profilin e tij në Facebook publikoi disa këshilla se si të ushqehet shëndeti mendor në këto situata krize.

“Karantina, izolimi dhe distanca sociale janë masa që kanë provuar të ngadalësojnë përhapjen e COVID-19 dhe të na ndihmojnë në mbrojtjen e shëndetit publik. Më poshtë janë disa këshilla se si mund të kujdesemi më mirë për veten dhe të tjerët në kushte të tilla jo standard”e, shkroi Filipce.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Nuk është Rama, s’ka vaksina; vjen Rama, vijnë vaksinat

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu njoftoi herët në mëngjes, gjatë një diskutimi në parlament, se në mbrëmje do të mbërrinin 15,210 doza...

Kosovë/ Një polic i vrarë, dyshohet për vetëvrasje

Një polic është gjendur pa shenja jete në Pejë, përgjatë ditës së hënë në orën 16:20.Bëhet me dije se personi në fjalë...

Eshtë një kategori njerëzish që mund të ketë nevojë për një dozë të tretë të vaksinës anti-COVID

Sipas një studimi të fundit nga specialistët e shëndetit, personat që janë mbipeshë prodhojnë rreth gjysmën e antitrupave që prodhojnë personat em...