Ballina Lajme Kosova Faton Klinaku: Akuzat e Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt nuk janë konfirmuar

Faton Klinaku: Akuzat e Hysni Gucatit dhe Nasim Haradinajt nuk janë konfirmuar

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL-UÇK’së, Faton Klinaku, përmes një shkrimi në facebook, ka njoftuar se ka biseduar me nënkryetarin e organizatës, Nasim Haradinajn, dhe ky i fundit e ka njoftuar se aktakuzat ndaj Haradinajt dhe Gucatit, nuk janë konfirmuar.

Klinaku ka sqaruar se as avokatët e tyre e as vet Gucati e Haradinaj nuk janë të njoftuar për ngritje të aktakuzës.
“Sapo u informova nga nënkryetari i OVL UÇK-së, Nasim Haradinaj, se aktatuza ndaj tij dhe Hysni Gucatit nuk është e konfirmuar dhe për ngritje të aktakuzës nuk kanë njohuri as ata dhe as avokatët e tyre”, ka shkruar Klinaku.

- Artikull i sponzorizuar -

në fokus

Barcelona kërkon një shqiptar për mbrojtjen!

Një shqiptar në radarët e Barcelonës, është ky lajmi i bujshëm që publikon gazeta katalanase “El Mundo Deportivo”. Barcelona ka shumë probleme...

Suedezja 70 vjeçe dyshohet që e mbajti tri dekada të mbyllur djalin e vet

Policia dhe një prokurore suedeze njoftuan të martën se një grua 70 vjeçe është arrestuar në Stokholm nën dyshimin se e ka...

Konsumoni më pak kripë dhe sheqer

Kripa dhe sheqeri, ato duken kaq të padëmshme, kaq themelore, aq thelbësore. Megjithatë, rritja e shpejtë e pranisë së tyre në gjithçka,...

Reforma Zgjedhore bllokon Shqipërinë/ Merkel: Nuk ka negociata

Nuk do të ketë një vendim për nisjen zyrtare të procesit të negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian brenda vitit 2020.Në mbledhjen...