EURO 2020, sot luhen ndeshjet e fundit të Grupit D

Sport

Sot në mbrëmje do të jenë vetëm dy ndeshje, ndryshe nga dje ku u luajtën 4 dhe do të vendoset fati i Kroacisë dhe Skocië pasi Anglia dhe Çekia e kanë siguruar një vend në 1/8.

Por edhe pse janë kualifikuar, këto dy skuadra do të përballen sot me njëra-tjetrën dhe mund të luajnë me llogari për të shmangur një përplasje ferri në raundin tjetër.

Kështu nëse Anglia fiton dhe del e para e Grupit D, është e sigurtë që do të ketë një përballje shumë të fortë në 1/8 pasi do të luajë me të dytën e Grupit F, aktualisht Gjermania ose mund të jenë edhe Franca me Portugalinë.

Pra sot do të bëhen mirë llogaritë sepse nëse del e dyta Anglia, atëherë do të përballet me të dytën e Grupit E, aktualisht është Sllovakia ose mund të jenë edhe Spanja me Suedinë.

Në takimin tjetër po në orën 21:00, Kroacia dhe Skocia duhet vetëm të fitojnë që të shpresojnë si të tretat më të mira për të avancuar më tej. Kush do të dalë e treta e pret një short i vështirë , me shumë mundësi Holanda/GazetaBlic